• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
03 grudnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
  1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa Pana w dniu Paruzji oraz liturgicznego obchodu Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. roratnie z homilią w dni powszednie Adwentu o godz. 7:00.
  2. Od dziś w Katedrze Polowej WP rozpoczynamy świąteczną akcję pt. Uśmiech dziecka pod choinkę. Chętni, którzy chcieliby wziąć w niej udział proszeni są o zabranie kartki z białej choinki, która znajduje się pod obrazem Jezusa Miłosiernego, a następnie o anonimowe przygotowanie prezentu świątecznego dla dziecka, którego imię i wiek są tam podane. Przygotowaną paczkę, wraz z załączoną kartką z choinki, należy dostarczyć żołnierzom służby dyżurnej Katedry Polowej najpóźniej do poniedziałku 18 grudnia. Akcją są objęte dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących pomocy z terenu Warszawy. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się w to adwentowe dzieło miłosierdzia i prosimy zarazem o roztropność w podjęciu decyzji o przygotowaniu takiej paczki, aby na twarzach dzieci, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, mógł rzeczywiście zagościć uśmiech.
  3. W zakrystii oraz przy drzwiach Kościoła są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane za świece będą przeznaczone na całoroczne dożywianie dzieci z ubogich rodzin w szkołach i świetlicach, a także na leczenie, rehabilitację, pomoc edukacyjną i letni wypoczynek najmłodszych. Zachęcamy również do nabycia, przez złożenie dobrowolnej ofiary, kalendarza na rok 2018 z wizerunkami witraży Katedry Polowej. W ostatnim czasie prowadzimy, poważne prace remontowe w naszej katedrze. Prace te są mało widoczne, ale znaczące, jedne z nich polegają na wymianie tynków na elewacji, całego kompleksu, inne na zabezpieczeniu fundamentów przed wilgocią, która przedostając się przez fundamenty niszczy tynk na filarze z prawej strony katedry i w kilku innych miejscach budynku katedralnego. Polecamy te inwestycje trosce modlitewnej naszych parafian.
  4. W piątek 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w katedrze o godz. 7:00; 7:30 oraz 18:00
  5. W sobotę w Katedrze Polowej WP zostanie odprawiona Msza św. w int. śp. Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy legionistów z okazji 150 rocznicy jego urodzin. Mszy św. przewodniczył będzie J. E. bp Józef Guzdek, ordynariusz polowy.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>