• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
24 czerwca 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnego nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do Serca Zbawiciela, codziennie na zakończenie mszy św. wieczornej.
  2. We wtorek, 27 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Katedrze Polowej WP, w każdą środę wieczorem, zwracamy się do Niej jako do naszej Matki i Pośredniczki, odmawiając modlitwę nowenny.
  3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Jest to zarazem dzień imienin Proboszcza Katedry Polowej WP, ks. płk dr Piotra Majki i s. Lucyny Podbielskiej. Do wspólnej modlitwy za dostojnych solenizantów zapraszamy podczas mszy wieczornej o godz. 18:00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.
  4. Jeszcze przed wakacyjnym sezonem urlopowym warto skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy świętych. Wszystkim wyjeżdżającym i odwiedzającym Warszawę życzymy, aby wakacje i urlopy były miłym czasem wypoczynku, pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w środę: św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
<< powrót