• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
21 kwietnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
  1. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z homilią, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym udziela się odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Wyznanie wiary, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).
  2. Komunikat Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka do wiernych w związku z Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia br. w kościołach garnizonowych na terenie Polski, zbieramy podczas tacy datki z przeznaczeniem na dzieła realizowane przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W tym samym dniu, 23 kwietnia, w odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. Działania można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Niech nasze otwarte serca podążą za głosem wyobraźni miłosierdzia. bp Józef Guzdek
  3. Wieczorem ok. godz. 19:00 zapraszamy na kolejny z koncertów, w ramach Międzynarodowego Forum Organowego.
  4. W sobotę 29 kwietnia naszą modlitwą ogarnijmy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  5. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
  6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
  7. W tym tygodniu patronują nam: • w poniedziałek, 24 kwietnia – św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski, • we wtorek, 25 kwietnia – św. Marek Ewangelista, • w sobotę, 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska, doktor Kościoła i patronka Europy.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>