• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
09 kwietnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
  1. Dzisiejsza Niedziela wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy solistom Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP za śpiew Męki Pańskiej. Okres Wielkiego Postu zakończy się w Wielki Czwartek. Tego dnia Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Postarajmy się przeżyć te dni tak, aby znaleźć czas na przeżycie najważniejszych tajemnic dzieła Odkupienia dokonanego przez Zbawiciela. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest również jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi ludźmi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem. • Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na dekorację i kwiaty do ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś o godz. 17.15 ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy również, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania w Katedrze Polowej WP codziennie podczas mszy świętych.
  3. 10 – ty kwietnia kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. O godz. 18.00 Msza św. w int. załogi TU-154 M, jak również za tragicznie zmarłych: Biskupa Polowego WP Tadeusza Płoskiego i ks. płk. Jana Osińskiego.
  4. Nabożeństwa Triduum Paschalnego w Katedrze Polowej celebrowane będą pod przewodnictwem J.E. Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka. • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 7.30. • W Wielki Piątek przez cały dzień (od godz. 7.00) trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. Przez cały dzień sprawowany będzie również sakrament pokuty i pojednania. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. O godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej, które zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy Grobu Pańskiego. Adoracja eucharystyczna do godz. 22.00. Uroczystości Wielkiego Piątku transmitowane będą przez Radio Maryja. O godz. 20.00, przed Kościołem św. Anny, rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały dzień sprawowany będzie również sakrament pokuty i pojednania. • W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie co pół godziny od 8.00 do 15.00. O godz. 10.00 Biskup Polowy WP poświęci pokarmy dla żołnierzy jednostek Garnizonu Warszawa. • Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona Procesją Rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 19:00. Na uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie sobotniej liturgii, prosimy o zabranie ze sobą świec. • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg stałego porządku: godz. 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 i 18.00.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego, wszystkim zaś owocnego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>