• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
26 lutego 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiejszą, ósmą niedzielą zwykłą w ciągu roku, rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, które możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa.
 2. Fundacja Lwów i Kresy Południowo – Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają dziś do Katedry Polowej WP na uroczystości upamiętniające POWSTANIE STYCZNIOWE 1863 roku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie koncert w wyk. Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 3. Zespół Artystyczny Sił Zbrojnych RP uświetni swoim występem również tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Koncert w Katedrze Polowej WP, ku czci Bohaterów Podziemia Niepodległościowego w przeddzień święta, we wtorek 28 lutego, o godz.19.00.
 4. 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu serc na owocne i radosne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: - Droga Krzyżowa, piątek, godz. 17.30, - Gorzkie żale (z kazaniem pasyjnym), niedziela, godz. 17.15.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas mszy świętych.
 7. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: w sobotę, 4 marca – św. Kazimierz, królewicz.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>