• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
29 stycznia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Na świecie chorymi na trąd opiekują się głównie misjonarze. Pamiętajmy dziś o nich w naszych modlitwach.
 2. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu dziewcząt z Bursy Szkolnej.
 3. 1 lutego przypada 73. rocznica „Akcji Kutschera”, czyli udanego zamachu na życie dowódcy SS i Policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa Franza Kutscherę, dokonanego przez żołnierzy oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej AK w 1944 roku. W przeddzień rocznicy, we wtorek 31 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w int. żołnierzy Batalionu „Parasol”.
 4. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię Mszy św. przynosimy ze sobą świece. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy Siostry Pallotynki, które pełnią posługę w Katedrze Polowej WP. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory i domy zakonne, przeżywające trudności materialne.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie podczas Mszy świętych.
 6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • we wtorek: św. Jan Bosko, kapłan, pedagog i apostoł młodzieży
 • w piątek: św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku.
<< powrót