• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
21 stycznia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W dniu dzisiejszym przypada 154. rocznica wybuchu Powstania styczniowego. Było ono największym polskim powstaniem narodowym, które spotkało się z poparciem międzynarodowej opinii publicznej. Pomimo początkowych sukcesów zakończyło się klęską powstańców, z których kilkadziesiąt tysięcy zostało zabitych w walkach, blisko 1 tys. straconych, ok. 38 tys. skazanych na katorgę lub zesłanych na Syberię. O godz. 18.00 Biskup Polowy WP będzie sprawował Mszę św. w intencji poległych, zmarłych i zabitych powstańców stycznia 1863 roku.
 2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W czwartek, 26 stycznia, przypada Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Pomimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 3. W najbliższą środę o godz. 11.00 Biskup Polowy WP Józef Guzdek odprawi uroczystą Mszę św. żałobną i pogrzeb śp. gen. dyw. Janusza Brochwicza-Lewińskiego, ps. Gryf. Zmarły generał był żołnierzem Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. W czasie Powstania Warszawskiego walczył w batalionie „Parasol”. Był dowódcą legendarnej grupy szturmowej, która broniła Pałacyku Michla na Woli, będącego miejscem strategicznym pierwszej linii obrony polskich oddziałów w pierwszych dniach powstania warszawskiego na Woli. W związku z udziałem najwyższych władz państwowych w uroczystościach pogrzebowych, organizator ceremonii Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przekazuje ważne informacje dla osób pragnących w niej uczestniczyć: - wejście dla uczestników ceremonii do Katedry po godzinie 9:00 – liczba miejsc ogólnodostępnych wewnątrz Katedry jest ograniczona; - z uwagi na wymogi bezpieczeństwa prosimy o nie zabieranie ze sobą dużych plecaków, toreb, paczek itp. oraz przedmiotów niebezpiecznych (typu: nóż, scyzoryk, gaz); - na osoby, które będą chciały wziąć udział w uroczystościach na cmentarzu, po Mszy Świętej przed Katedrą będą oczekiwały dwa autobusy ZTM (na przystanku przy placu Krasińskich). Możliwy jest również powrót autobusem przed Katedrę.
 4. W sobotę 28 stycznia zapraszamy do wspólnej modlitwy z weteranami 27. Wołyńskiej Dywizji AK z okazji 73. rocznicy jej utworzenia. Msza św. w int. żyjących, zmarłych i poległych żołnierzy o godz. 13.00.
 5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • we wtorek: św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe)
 • w czwartek: święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe)
 • w piątek: bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe)
<< powrót