• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
15 stycznia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Trwa dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni również są dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
 2. W dzisiejszą niedzielę ok. godz. 19.00 zapraszamy na pierwszy w nowym roku koncert, w ramach VII Międzynarodowego Forum Organowego. Z recitalem wystąpi Emanuel Bączkowski. W programie m. in. utwory bożonarodzeniowe.
 3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 4. W środę, 18 stycznia, o godz. 19.00 zapraszamy na koncert prawykonań utworów organowych Mariana Sawy w interpretacji pedagogów i studentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
 5. 21 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki. Jest to dzień imienin s. Agnieszki Krupy. Zapraszamy do modlitwy za dostojną solenizantkę, zaś w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Siostry.
 6. Dzień 21 stycznia jest dniem szczególnym dla duszpasterstwa wojskowego. W tym roku przypada 26. rocznica przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce. We wszystkich kościołach garnizonowych sprawowane będą w tym dniu msze święte dziękczynne. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o diecezji wojskowej, wraz z jej pasterzem bp. gen. bryg. Józefem Guzdkiem i księżmi kapelanami.
 7. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za seniorów naszych rodzin, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • we wtorek: św. Antoni Pustelnik, żyjący na przełomie III i IV wieku;
 • w czwartek: św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, sióstr sercanek;
<< powrót