• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
01 stycznia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
  1. W imię Boże pragniemy rozpocząć Nowy Rok 2017. Ten nieznany jeszcze czas zawierzmy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Prosimy, aby wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa błogosławieństwa Aarona, których słuchaliśmy podczas Liturgii Słowa, niech staną się również noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty Katedry Polowej WP i wszystkich modlących się w tym miejscu: „Niech Pan Was błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech obdarzy Was swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech obdarzy Was pokojem”.
  2. Podczas dzisiejszej liturgii śpiewaliśmy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź. Dziś za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiaj obchodzimy też 50. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój pod hasłem Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej wspólnocie i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość, toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą próbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  5. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach św. Porządek celebracji tak jak w niedzielę. W uroczystość przypada również Misyjny Dzień Dzieci. W tym dniu ulicami Warszawy przejdzie Centralny Orszak Trzech Króli, do udziału w którym zapraszamy dzieci i dorosłych. Szczegółowe informacje w serwisie internetowym orszaku. W dzień Uroczystości Objawienia Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedziele przypada Święto Chrztu Pańskiego kończące w liturgii obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się tzw. Okres zwykły.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w poniedziałek: • Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, Biskupi i Doktorzy Kościoła.
<< powrót