• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
18 grudnia 2016 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
  1. Ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana stanowi podsumowanie tego liturgicznego czasu czuwania i oczekiwania. Wykorzystajmy ostatnie dni Adwentu, aby przez modlitwę i spowiedź przygotować się jak najlepiej do Świąt. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych o NMP zwanych roratami. W dni powszednie Adwentu sprawujemy je o godz. 7.00. Od piątku trwa również nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Modlitwa nowenny codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. Spowiedź święta codziennie podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Apelujemy, aby nie odkładać sakramentu pokuty i pojednania na ostatnią chwilę.
  2. Maryja udała się z pośpiechem, aby zanieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy drzwiach Katedry, a w tygodniu również w zakrystii kościoła katedralnego, są do nabycia świece, kartki świąteczne i opłatek na stół wigilijny.
  3. W poniedziałek 19 grudnia przypada 6 rocznica ingresu bp. gen. bryg. Józefa Guzdka do Katedry Polowej. Pasterza Ordynariatu Polowego WP polecamy pamięci modlitewnej wiernych.
  4. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem chciejmy rozpocząć wieczerzę wigilijną w naszych domach. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji postnego charakteru tego dnia. Po wieczerzy pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy radując się z przyjścia na świat Zbawiciela. W noc Narodzenia Pańskiego, o godz. 24.00, J. E. Bp Polowy WP gen. bryg. dr Józef Guzdek odprawi uroczystą Mszę św. pasterską, do udziału w której serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. W niedzielę 25 grudnia, w dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak również w drugim dniu świąt, Msze Święte wg stałego porządku.
  6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>