• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
27 listopada 2016 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
  1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. Hasłem nowego roku są słowa nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Jesteśmy wezwani do świadczenia o Naszym Panu i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Adwent jest czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa Pana w dniu Paruzji oraz liturgicznego obchodu Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00.
  2. W zakrystii oraz przy drzwiach Kościoła są do nabycia opłatki wigilijne, kartki świąteczne i świece Caritas, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane za świece będą przeznaczone na całoroczne dożywianie dzieci z ubogich rodzin w szkołach i świetlicach, a także na leczenie, rehabilitację, pomoc edukacyjną i letni wypoczynek najmłodszych.
  3. We wtorek 29 listopada o godz. 16.00 w Katedrze Polowej WP zostanie odprawiona Msza św. w int. Związków Zawodowych Policji. Mszy św. przewodniczył będzie J. E. bp Józef Guzdek, ordynariusz polowy. W tym dniu rozpocznie się również nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwa nowenny codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie podczas Mszy świętych o godz.: 7.00, 7.30 i 18.00.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w środę: św. Andrzej Apostoł;
<< powrót