XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04 WRZEŚNIA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiamy Boga i czerpiemy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary duchowe, które otrzymaliśmy, umacniają nas na drodze codziennego życia i dawania świadectwa o naszej bliskości z Bogiem.
  2. W środę /7 września/ po Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek /8 września/ przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu będziemy modlić się przez wstawiennictwo Maryi, za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud, wydały dobre i błogosławione owoce.
  4. W piątek /9 września/ o godz. 9:00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Polowego – Jego Ekscelencji – bp. dr. Wisława Lechowicza w intencji Wojsk Lądowych, w dniu ich święta.
  5. W piątek /9 września/ także, po Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  6. Do końca września w kancelarii parafialnej zbieramy zapisy dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Na spotkania formacyjne i przygotowanie do I Komunii Świętej, przyjmujemy wyłącznie dzieci z rodzin wojskowych oraz służb mundurowych.
  7. Dziękujemy za czas posługi w naszej wspólnocie, Siostrze Danucie Jarosz i życzymy Bożej opieki w pracy na nowej placówce w Gdańsku. Jednocześnie witamy wśród nas Siostrę Elżbietę Malicką, która podejmuje pracę w naszej parafii. Życząc jednocześnie Siostrze Elżbiecie obfitości Bożych darów, polecamy ten czas Jej posługi wśród nas, opiece Hetmanki Żołnierza Polskiego.
  8. We wrześniu w naszej parafii katedralnej gościmy diakona Dariusza Lisa na miesięcznej praktyce duszpasterskiej. Życzymy jednocześnie, aby ten czas przysłużył się zdobywaniu nowych umiejętności i doświadczeń duszpasterskich, które w przyszłości pomogą w posłudze kapłańskiej.
  9. Parafianom i gościom, oraz sympatykom Katedry Polowej Wojska Polskiego, życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski /Hetmanki Żołnierza Polskiego/ – patronki naszej świątyni. Wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.