• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
26 maja 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
  1. Dzisiejszą uroczystością czcimy dogmat o Trójcy Przenajświętszej. Z wiarą wyznawajmy tę Tajemnicę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Katedrze Polowej WP będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Centralna procesja eucharystyczna ulicami Warszawy rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00 w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela. Zakończenie procesji na Pl. Piłsudskiego, przy czwartym ołtarzu wystawianym tradycyjnie przez Wojsko Polskie. Po procesji przy „wojskowym ołtarzu” zostanie odprawiona Msza Św.
  3. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które sprawujemy na zakończenie mszy św. wieczornej. Od piątku, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W pierwszy piątek miesiąca czerwca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy świętych. W pierwszą sobotę czerwca uczcimy Niepokalane Serce Maryi, jak również nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  5. W piątek będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla dzieci z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Dziecka.
  6. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>