• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
19 maja 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy wszystkich, którzy z różnych powodów w tym czasie nie wypełnili jeszcze trzeciego przykazania kościelnego, aby przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Spowiedź św. codziennie podczas Mszy świętych.
 2. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w ramach VIII Forum Organowego w Katedrze Polowej WP, które w Roku 100 – lecia odzyskania Niepodległości odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na organach zagra Karolina Karkucińska. Program jest zamieszczony na plakacie przy drzwiach katedry.
 3. Zachęcamy, aby radosny i duchowy wymiar dzisiejszej uroczystości przenieść również na dzień jutrzejszy. Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zostało wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r., za zgodą Papieża Pawła VI. Dzień ten został wybrany dlatego, ponieważ Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie.
 4. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 105, znajdującego się w Warszawie przy ul. Długiej 9 serdecznie zapraszają na Pierwszy Wiosenny Piknik, który odbywa się w niedzielę, 20 maja 2018 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 na boisku szkolnym ZSS nr 105 w Warszawie. W programie pikniku m.in. występy artystów i uczniów, kawiarenka, kącik dla dzieci, konkursy, loteria fantowa, warsztaty plastyczne, pomiar cukru i ciśnienia jak również kiermasz prac uczniów. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do udziału.
 5. W czwartek przypada liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, natomiast przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 6. W czwartek przypada liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, natomiast przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci NMP codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.
 8. Niech zmartwychwstały Chrystus posyła dary Ducha Świętego jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia, jak również nam wszystkim.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>