• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
12 maja 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kończy 40-dniowy okres, w którym liturgia wspomina czas ukazywania się Zmartwychwstałego Pana i umacniania się w wierze Apostołów. Podczas mszy św. o godz. 12.00 pięcioro dzieci przystąpi do I Komunii św. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitewnej pamięci wszystkich parafian. Przypominamy zarazem, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi, jesteśmy zobowiązani przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej zakończy się w uroczystość Trójcy Świętej, która w kalendarzu liturgicznym przypada za dwa tygodnie. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej z Mszy świętych.
  2. W dniu wczorajszym, w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu alumn Ordynariatu Polowego WP Tomasz Różycki przyjął święcenia diakonatu. Księdzu diakonowi życzymy obfitości Bożych Darów i opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
  3. W tym tygodniu Kościół trwa w oczekiwaniu na spełnienie się obietnicy zesłania Ducha Świętego. Modlitwę Nowenny do Ducha Świętego odmawiamy podczas nabożeństwa majowego, codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  4. Rozpoczynający się tydzień obfituje w wydarzenia w Katedrze Polowej WP. W najbliższą środę o godz. 9.30 oraz w czwartek o godz. 10.00 funkcjonariusze Straży Granicznej oraz funkcjonariusze i pracownicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestnictwem w uroczystych Mszach świętych uczczą obchody święta swojej formacji. W piątek o godz. 11.00 Msza św. z okazji Święta 1 Dywizji Kościuszkowskiej, natomiast w sobotę o godz. 10.00 Msza św. w int. Ofiar Zbrodni Ponarskiej, czyli masowych mordów dokonywanych przez oddziały SS, policji niemieckiej i kolaboracyjnej policji litewskiej pod Wilnem na blisko 100 tysiącach osób. Wśród ofiar znajdowało się ok. 20 tysięcy Polaków (inteligencja wileńska i żołnierze Armii Krajowej).
  5. W niedzielę 20 maja, o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w ramach VIII Forum Organowego w Katedrze Polowej WP, które w Roku 100 – lecia odzyskania Niepodległości odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na organach zagra Karolina Karkucińska.
  6. Niech zmartwychwstały Pan obficie nam błogosławi, w szczególności zaś solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>