• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
28 kwietnia 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
  1. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Po każdej wieczornej Mszy św. zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej.
  2. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. O godz. 18:00 2 maja Mszę św., w intencji Ojczyzny, odprawi Ks. Biskup Polowy Józef Guzdek.
  3. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny i Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Jest to również dzień odpustu w Katedrze Polowej WP. Uroczystości odpustowe rozpoczną się Mszą świętą wigilijną we wtorek 2 maja o godzinie 18.00. Kazania w tym dniu wygłosi ks. ppłk Ireneusz Biruś Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej. Porządek nabożeństw w Katedrze jak w każdą niedzielę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 10:00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>