• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
10 lutego 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Warto dzisiaj odwiedzić osobę chorą okazać jej nasz szacunek i miłość. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
  2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte oraz obrzęd posypania głów popiołem w naszej katedrze o godz. 7;00; 7;30 oraz 18;00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  4. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz.18:00. W tym roku w czasie każdego nabożeństwa Gorzkich Żali modlitwę będzie moderował Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Pana Pawła Szkopa. Obecność tak wyśmienitych wykonawców pozwoli nam na głębsze przeżycia duchowe oraz ożywi tak cenne dla naszej pobożności nabożeństwo. Uczestnictwo w tym nabożeństwie jest wyrazem naszej wdzięczności za ofiarę miłości Pana Jezusa do człowieka złożoną podczas Męki i Śmierci na Krzyżu oraz doskonale wpisuje się w nastrój Wielkiego Postu. Ciekawostką jest, że pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali zostało odprawione w Warszawie w kościele Krzyża św. 13 marca 1707 roku i stąd rozlało się po całej Polsce budując naszą miłość do Pana Jezusa.
  5. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>