• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
10 grudnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
  1. W drugą niedzielę adwentu rozbrzmiewa wołanie Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. To wezwanie do pracy nad sobą. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych o NMP zwanych roratami. W dni powszednie Adwentu sprawujemy je o godz. 7.00. Spowiedź święta codziennie podczas Mszy świętych o 7.00, 7.30 i 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się dzisiaj w intencji braci i sióstr z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej możemy wesprzeć ich materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wyjściu z Katedry, również w zakrystii kościoła katedralnego są do nabycia świece i opłatek na stół wigilijny oraz kalendarz z witrażami katedralnymi na rok 2018.
  4. Dzisiaj od godz. 14:00 w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego na dziedzińcu katedry rozpoczyna się dzień wspólnoty domowego Kościoła. Podczas tego dnia gromadzą się rodziny katolickie, które we wspólnocie pragną pogłębiać swoją wiarę oraz zbliżać się do Pana Boga są również wsparciem dla siebie wzajemnie. Rodziny, które chciałyby poznać wspólnotę, dołączyć do niej oraz przez nią odkrywać Pana Boga, zapraszamy na godz. 14:00 wejście przez bramę na probostwo. W czasie spotkania dzieci mają zapewnioną opiekę. Być może udział w dniu wspólnoty pozwoli przy katedrze stworzyć taki sam krąg rodzin.
  5. Od dzisiejszej niedzieli zapisujemy dzieci, które w roku 2018 pragną przystąpić w Katedrze Polowej do I Komunii św. Zapisy prowadzone są w zakrystii jak również w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w pierwszą niedzielę stycznia.
  6. We środę 13 grudnia jest kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Z tej racji w Katedrze Polowej o godz. 7:00 mszę św. w intencji wszystkich poszkodowanych odprawi Ksiądz Biskup Polowy Józef Guzdek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Dziękujemy za pozytywny odzew na akcję „ Uśmiech dziecka pod choinkę” w czasie której przygotowujemy prezenty dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Przypominamy, że przygotowane paczki wraz z karteczką czyli imieniem dziecka i numerem, należy dostarczyć na probostwo katedry do dnia 18 grudnia 2017 r.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>