• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
17 grudnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
  1. „Radujcie się w Panu!” – słowa dzisiejszej antyfony na wejście wskazują, że III niedziela Adwentu to niedziela radości – Pan jest już blisko. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych o NMP zwanych roratami. W dni powszednie Adwentu sprawujemy je o godz. 7.00. Zapraszamy do spowiedzi w czasie każdej mszy św. w niedzielę oraz w dni powszednie o godz. 7:00, 7:30 i 18:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Miłośników muzyki organowej zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 19.00 na ostatni w tym roku koncert, w ramach VII Międzynarodowego Forum Organowego. Na organach zagra Wojciech Bednarski. Szczegóły na plakacie.
  2. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wyjściu z Katedry, a w tygodniu również w zakrystii kościoła katedralnego, są do nabycia świece, opłatek na stół wigilijny oraz kalendarze na rok 2018 zasilające budżet parafialny.
  3. 21 grudnia ( czwartek ) o godz. 10:00 w Katedrze Polowej Ksiądz Biskup Józef Guzdek odprawi mszę św. w intencji poległych i zmarłych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Za tydzień w niedzielę IV- ta niedziela Adwentu łączy się z dniem Wigilii Narodzenia Pańskiego. Z tej racji obecność na mszy św. w niedzielę jest obowiązkowa jak zwykle, a Pasterka odprawiana o północy jest mszą św. zadość czyniącą naszemu obowiązkowi wzięcia udziału na Eucharystii pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia. W następną niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 18:00.
  5. Dziękujemy za pozytywny odzew na akcję „ Uśmiech dziecka pod choinkę” w czasie której przygotowujemy prezenty dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Przypominamy, że przygotowane paczki wraz z karteczką czyli imieniem dziecka i numerem, należy dostarczyć na probostwo katedry do dnia 18 grudnia 2017 r.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>