• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
28 października 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. Obchodzimy dziś 30. niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Zapraszamy do udziału w ostatnich październikowych nabożeństwach w Katedrze Polowej WP: dziś (w niedzielę) o godz. 17.30, zaś w poniedziałek i wtorek na zakończenie mszy św. wieczornej.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Święci są dla nas drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Bogiem Ojcem w niebie. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech ta pamięć będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Msze Święte w Katedrze Polowej będą sprawowane w tym dniu według porządku niedzielnego.
  3. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W tym dniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca listopada. Nie zapominajmy o modlitwie w intencji powołań do służby Panu Bogu w Kościele, jak również za zmarłych kapłanów i osoby życia konsekrowanego, zwłaszcza za zmarłych kapelanów wojskowych.
  4. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych warunków: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. i odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy świętych.
  5. Począwszy od dnia 1 listopada, przez osiem kolejnych dni, w tzw. wypominkach, Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać dusze naszych bliskich zmarłych. Każdego dnia Msza św. za zmarłych o godz. 18.00, po niej zaś różaniec z odczytaniem imion zmarłych wymienionych na kartkach wypominkowych.
  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przepraszajmy Serce Boże za wszelki brak miłości i lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W sobotę powierzmy natomiast samych siebie i naszych bliskich zmarłych Tej, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia i Pośredniczką.
  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: w sobotę 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Solenizantom życzymy wielu Bożych darów i wszelkiej pomyślności.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>