• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
14 października 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. Miłośników muzyki organowej zapraszamy na kolejny z koncertów w ramach VII Międzynarodowego Forum Organowego. Na organach zagra Krzysztof Ostrowski. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
  2. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują zaproszenie do modlitwy różańcowej w katedrze oraz zachęcam do znalezienia czasu i chęci tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału we wspólnej z nami modlitwie. W dni powszednie w katedrze o godz. 18:00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. W niedzielę odmawiamy różaniec przed mszą św. wieczorną o godz. 17:30.
  4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  5. Niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W następną niedzielę zapraszamy dzieci na godz. 13:00, podczas mszy św. z kazaniem dla dzieci będziemy modlić się w intencji misji oraz po Eucharystii zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Na wszystkie dzieci będzie oczekiwać mała niespodzianka.
  6. Zbliża się miesiąc listopad. Jest to szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych, których tradycyjnie polecamy w modlitwie podczas wypominek. Przy wyjściu z katedry wyłożone są kartki, na których wypisujemy imiona zmarłych, za których pragniemy się modlić. Wypisane kartki wrzucamy do skarbony lub składamy w zakrystii. Za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej w naszej katedrze, przez oktawę modlimy się na różańcu oraz przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza święta.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>