• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
26 sierpnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. W tym tygodniu będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszej katedrze 1 września mszę św., o godz. 10:30, w intencji Ojczyzny i Jej Obrońców, będzie sprawował Ksiądz Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.
  2. Tradycyjnie we wrześniu jest rozpoczęcie roku szkolnego. W modlitwie pamiętajmy o rodzicach, nauczycielach oraz o dzieciach i młodzieży wypraszając potrzebne dary Ducha Świętego. Rodziców zachęcamy do zatroszczenia się o udział w katechezie swoich dzieci.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszym kościele spowiadamy w czasie każdej mszy św.
  4. W zeszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 18:00 modliliśmy się w intencji tragicznie zmarłych oraz poszkodowanych podczas nawałnic jakie przeszły przez Pomorze. Dziękujemy za liczny udział i modlitwę, jak również za dary złożone podczas Eucharystii. W czasie tej mszy św. harcerze zebrali sumę 4453, 16 zł oraz 5, 52 Euro, które parafia katedralna przekazała na tereny dotknięte nawałnicami. Bóg zapłać za dar serca. Dzisiaj po mszy św., również możemy włączyć się w pomoc poszkodowanym, przez dar materialny złożony do puszki przy wyjściu ze świątyni. Posłuchajmy komunikatu Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka w związku z nawałnicami na Pomorzu. W związku z tragicznymi w skutkach nawałnicami, które miały miejsce na Pomorzu w dniach 11–12 sierpnia br. życie straciło 6 osób, a ponad 50 zostało rannych. Silny wiatr pozbawił tysiące osób dachu nad głową, a niekiedy również całego dobytku. W ramach solidarności z poszkodowanymi w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. po każdej Mszy Świętej w kościołach garnizonowych na terenie Polski zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar kataklizmu. Proszę wiernych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego o modlitwę w intencji ofiar, a w duchu jedności z poszkodowanymi o materialne wsparcie potrzebujących. + Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w poniedziałek: św. Augustyn Biskup i Doktor Kościoła
  • we wtorek: męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • w piątek: bł. Bronisława Dziewica
<< powrót