• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
28 lipca 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Również żołnierze i pracownicy wojska wyruszą na pątniczy szlak w sobotę 5 sierpnia. Msza św. inaugurująca pielgrzymkę w Katedrze Polowej WP o godz. 5.30. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.
  2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W poniedziałek 31 lipca o godz. 18.00 Biskup Polowy WP Józef Guzdek odprawi uroczystą Mszę św. przy pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. Program tegorocznych obchodów 73. rocznicy Powstania dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.
  3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wakacyjny porządek Mszy św. i nabożeństw w Katedrze Polowej WP pozostaje niezmieniony. Okazja do spowiedzi świętej codziennie podczas Mszy świętych.
  5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.
  6. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii patronują nam: w poniedziałek 31 VII – św. Ignacy z Loyoli; we wtorek 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori; w piątek 4 VIII – św. Jan Maria Vianney. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, w tym także Księdzu Proboszczowi Katedry Polowej WP z okazji liturgicznego wspomnienia patrona proboszczów – św. Jana Marii Vianneya, życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>