• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
08 lipca 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Wakacyjny porządek nabożeństw w Katedrze Polowej WP pozostaje niezmieniony. Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 i 18.00, zaś w dni powszednie o: 7.00, 7.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi świętej codziennie podczas mszy świętych. Wszystkim odwiedzającym Warszawę i Katedrę Polową WP życzymy, aby okres urlopowy był miłym czasem wypoczynku, pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  2. Biskup Polowy Józef Guzdek mianował do posługi duszpasterskiej w Parafii Katedry Polowej ks. ppor. Tomasza SERWINA, który rozpoczyna posługę duszpasterską w wojsku polskim. Witamy ks. Tomasza i życzymy mu samych dobrych i radosnych dni w pracy duszpasterskiej, w parafii, pośród żołnierzy i rodzin wojskowych.
  3. W bieżącym roku mija 25 lat od ustanowienia polskiego kontyngentu wojskowego w Tymczasowej Administracji ONZ w Kambodży. W misji tej brało udział ponad 1200 Polaków, z których 5 zapłaciło za tę służbę cenę najwyższą. Dla upamiętnienia misji oraz integracji środowiska weteranów działań poza granicami państwa, w piątek 14 lipca o godz. 14.00, zostanie odprawiona Msza św. w int. poległych i żyjących weteranów PKW Kambodża. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W przyszłą niedzielę, 16 lipca o godz. 19.00, odbędzie się kolejny z koncertów w ramach VII Międzynarodowego Forum Organowego. Na organach zagra Pan dr Leszek GORECKI – Organista Katedry Polowej WP. W programie koncertu usłyszymy m. in. interpretację Fantazji śląskiej „Te Deum” autorstwa Mariana Sawy, kompozytora, improwizatora, muzykologa i dawnego organisty Katedry Polowej WP. Zapraszamy serdecznie.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominać będziemy: - we wtorek: św. Benedykta, Opata, Patrona Europy, - w środę: św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa, - w czwartek: świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, - w sobotę: św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła. Solenizantom i jubilatom życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask za przyczyną Świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>