• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
17 czerwca 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  1. Trwa miesiąc czerwiec, czas poświęcony w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do Serca Zbawiciela, codziennie na zakończenie mszy św. wieczornej. O godz. 13:00 Msza św. prymicyjna ks. Tomasza MIENCICKIEGO, neoprezbitera Ordynariatu Polowego WP. Nowowyświęconemu kapłanowi życzymy mocy Bożych Łask i opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego na wszystkie dni rozpoczynającego się kapłańskiego życia. Wieczorem, ok. godz. 19.00 zapraszamy na kolejny z koncertów organowych w ramach VII Międzynarodowego Forum Organowego. Na organach zagra Jarosław WRÓBLEWSKI.
  2. W poniedziałek 19 czerwca o godz. 16.30, z okazji święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Bp Polowy Józef GUZDEK odprawi uroczystą mszę św. Serdecznie zapraszamy do modlitwy z Wojskiem Polskim i za jego kadrę dowódczą. Tego samego dnia, podczas mszy św. o godz. 18.00, Bp Polowy poświęci tablicę upamiętniającą Rosę BAILLY, francuską pisarkę, dziennikarkę i poetkę, propagatorkę polskości, kultury i literatury polskiej we Francji.
  3. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas mszy świętych i nabożeństwa czerwcowego będziemy gorąco prosić o świętość życia dla księży kapelanów Wojska Polskiego i wszystkich w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ten dzień obchodzimy również Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
  4. W sobotę 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas mszy świętych.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w środę: św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, patron katolickiej młodzieży.
<< powrót