• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
03 czerwca 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
  1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Dziś, za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, Najświętszej Trójcy.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Punktem centralnym 10. Święta Dziękczynienia w Warszawie będzie sprawowana w południe, na błoniach przed świątynią Opatrzności Bożej, Msza św. pod przewodnictwem kard. Francesco Montenegro. Włoski kardynał, metropolita archidiecezji Agrigento, znany jest ze swego zaangażowania społecznego, zwłaszcza na rzecz migrantów. Szczegółowy program obchodów na stronie internetowej www.centrumopatrznosci.pl.
  3. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo błogosławionego męczennika prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących.
  4. W czwartek, 8 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitewną pamięcią obejmijmy kapłanów diecezji wojskowej, a zwłaszcza księży neoprezbiterów Sebastiana i Tomasza. Ks. Sebastian Śledziona, który pełnił w Katedrze Polowej WP posługę diakona, w niedzielę 11 czerwca o godz. 13.00 odprawi swoją prymicyjną mszę świętą. Drugi z neoprezbiterów Ordynariatu Polowego, ks. Tomasz, prymicyjną ofiarę mszy św. odprawi w niedzielę 18 czerwca o godz. 13.00.
  5. W czerwcu codziennie na zakończenie mszy św. wieczornej celebrujemy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania codziennie podczas mszy świętych.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej.
  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 10 VI, w sobotę, – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński (wspomnienie obowiązkowe).
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>