• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
20 maja 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Naszymi modlitwami chciejmy objąć sprawę dobrych urodzajów i prośmy za kraje głodujące, o błogosławieństwo dla ciężkiej pracy rolników, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Naszą modlitwą towarzyszymy również diakonom Ordynariatu Polowego WP: Sebastianowi i Tomaszowi, którzy przez rekolekcje przygotowują się do przyjęcia w najbliższą sobotę święceń kapłańskich. Wieczorem, o godz. 19:00, miłośników muzyki organowej zapraszamy na kolejny z koncertów w ramach Międzynarodowego Forum Organowego. Szczegóły na plakacie.
  2. Przez kolejne dni miesiąca maja, wraz z Maryją Królową Polski i Hetmanką Żołnierza Polskiego, trwamy na modlitwie podczas nabożeństw ze śpiewem Litanii loretańskiej. Celebrujemy je codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy świętych.
  3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Od 2007 roku dzień ten jest poświęcony pamięci i modlitwie za Kościół w Chinach. W wielu miejscach na świecie Kościół jest dziś prześladowany. Ofiarujmy więc dar modlitwy i codziennej pamięci za prześladowanych braci i siostry w wierze.
  4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, zarówno tych żyjących, jak i tych, które Bóg powołał już do siebie.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w piątek: św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów oraz Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).
<< powrót