• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
07 maja 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Naszą modlitwą chciejmy objąć szczególnie alumnów Ordynariatu Polowego i Księży Diakonów, którzy 27 maja przyjmą święcenia kapłańskie w warszawskiej Archikatedrze. Dziś również dzień I Komunii św. w Katedrze Polowej WP. O godz. 10.00 grupa dzieci z rodzin wojskowych będzie po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii.
  2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin s. Stanisławy Muchy, przełożonej wspólnoty Sióstr Pallotynek, pełniących posługę przy Katedrze Polowej WP. Msza św. w int. s. Stanisławy o godz. 7.00. Solenizantkę polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy świętych.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na życie św. Jana Pawła II. Wspominając to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie i na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>