• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
29 kwietnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 2. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa ze śpiewem Litanii loretańskiej codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy.
 3. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarnijmy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych.
 4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny i Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Jest to dzień odpustu w Katedrze Polowej WP. Kazania w tym dniu wygłosi ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk, Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej Ordynariatu Polowego. Porządek nabożeństw w Katedrze jak w niedzielę. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert patriotyczny pt. : "BIAŁO-CZERWONA" w wykonaniu Chóru Męskiego im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego "HARFA".
 5. W ubiegłą niedzielę, podczas zbiórki do puszek na pomoc narodowi syryjskiemu w zrujnowanym mieście Aleppo zebraliśmy kwotę 2366 złotych. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie podczas mszy świętych.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 msza św. w intencji Żołnierzy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego, w ramach obchodów IV Warszawskich Dni Kawaleryjskich, natomiast podczas mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary (wspomnienie obowiązkowe); • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe). • 6 V – w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>