• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
01 kwietnia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
  1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zwanej Czarną, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Zasłaniamy krzyże, aby znak zbawienia z nową mocą zajaśniał dla nas w dniu Wielkiego Piątku. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: piątkowej drodze krzyżowej (godz. 17.30) i niedzielnych gorzkich żalach (godz. 17.15). Po mszach św. możemy dziś złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W naszych modlitwach dziękujmy Bogu za wielki dar pontyfikatu papieża Polaka, jednocześnie módlmy się wzywając Jego wstawiennictwa za kościół, naszych bliźnich i samych siebie.
  3. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania w Katedrze Polowej WP codziennie podczas mszy świętych.
  4. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Pod obrazem Jezusa Miłosiernego, możemy złożyć swój dar, w postaci jałmużny wielkopostnej na rzecz najbardziej potrzebujących. Zachęcamy również do wsparcia dzieł Caritas Ordynariatu Polowego WP przez przekazanie jednego procenta podatku dochodowego. Numer KRS, który należy wskazać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego, znajdziemy na ostatniej stronie najnowszego numeru dwutygodnika Nasza służba lub na stronie internetowej wojskowej Caritas.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie Mszy świętych wieczornych.
  6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, to Niedziela Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy przyniesione gałązki palmowe.
  7. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>