• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
04 marca 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynający się okres jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Podczas Wielkiego Postu, pod obrazem Jezusa Miłosiernego, można złożyć swój dar, w postaci jałmużny wielkopostnej na rzecz najbardziej potrzebujących.
  2. Nabożeństwa wielkopostne w Katedrze Polowej WP sprawujemy: • w piątki, o godz. 17.30 – Droga krzyżowa, • w niedziele, o godz. 17.15 – Gorzkie żale (z kazaniem pasyjnym). Sakrament pokuty i pojednania codziennie podczas Mszy świętych. Ponadto w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, lub w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  4. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes. Druga Niedziela Wielkiego Postu jest tradycyjnie dniem modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>