• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
19 lutego 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dziś w Katedrze Polowej WP, o godz. 19.00, odbędzie się koncert organowy w ramach VI MIĘDZYNARODOWEGO FORUM ORGANOWEGO. W programie m. in. utwory Bacha, Vivaldiego i Mussogorsky’ego. Na organach zagra prof. Andrzej Chorosiński.
  2. W środę, 22 lutego, przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Niech w tym dniu nie zabraknie naszej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i jego pasterskiej posługi w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  3. 25 lutego 1942 roku, na podstawie rozkazu Naczelnego Wodza, gen. broni Władysława Sikorskiego, została sformowana 1 Dywizja Pancerna, na bazie jednostek wydzielonych ze składu I Korpusu Polskiego w Wielkiej Brytanii. W sobotę, z okazji przypadającej w tym dniu 75. rocznicy sformowania dywizji, o godz. 10.30 Bp Polowy WP odprawi uroczystą mszę św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W niedzielę 26 lutego Fundacja Lwów i Kresy Południowo – Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają do Katedry Polowej WP na uroczystości upamiętniające POWSTANIE STYCZNIOWE 1863 roku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie koncert w wyk. Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w czwartek: św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty.
<< powrót