• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
12 lutego 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia podjęli wiele udanych wypraw misyjnych. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitw za Narody Słowiańskie.
  2. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdy podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Przyjęło się go czcić jako patrona osób zakochanych. Niech dzień jego wspomnienia będzie okazją do radości, modlitwy i dziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.
  3. W niedzielę 19 lutego w Katedrze Polowej WP o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w ramach VI MIĘDZYNARODOWEGO FORUM ORGANOWEGO. W programie m. in. utwory Bacha, Vivaldiego i Mussogorsky’ego. Na organach zagra Andrzej Chorosiński.
  4. Koedukacyjne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Zmartwychwstanek na warszawskim Żoliborzu przyjmuje zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018. Spotkanie informacyjne dla kandydatów do szkoły odbędzie się w sobotę 4 marca b. r. o godz. 11.00. Siostry od 1 września 2015 r. wznowiły również działalność szkoły podstawowej. Już teraz trwa nabór do klas: pierwszej i siódmej, na nowy rok szkolny. Szkoła zapewnia internat dla dziewcząt spoza Warszawy.
  5. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>