• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
04 lutego 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. 11 lutego 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej dziewczynie Bernadecie Soubirous. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych. W Katedrze Polowej Mszę Świętą połączoną ze sprawowaniem sakramentu namaszczenia chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do świątyni.
  2. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy pomocy, dzieląc się z tymi, którzy doświadczają niedostatku.
  3. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w poniedziałek: św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;
  • w piątek: św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy.
<< powrót