• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
08 stycznia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
  1. Wspominany dzisiejszej niedzieli chrzest Jezusa Syna Bożego kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. W polskiej tradycji zachowujemy świąteczną symbolikę i śpiew kolęd do dnia 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie pomyślmy także o naszym chrzcie, który był początkiem i jest fundamentem życia chrześcijańskiego. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego.
  2. W sobotę 14 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się koncert upamiętniający 80. rocznicę urodzin Mariana Sawy – Kompozytora, pedagoga, jak również organisty warszawskiego kościoła garnizonowego w latach 1955 – 1965. W programie koncertu religijne kompozycje chóralne oraz kolędy autorstwa Mariana Sawy w wykonaniu Chórów Zespołów Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina oraz Karola Szymanowskiego.
  3. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec św. Franciszek w orędziu na ten dzień napisał m. in. „Z okazji dorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, zależy mi na zwróceniu uwagi na sytuację nieletnich imigrantów, zwłaszcza samotnych, wzywając wszystkich do otoczenia troską dzieci, które są trzykrotnie bezbronne, ponieważ są nieletnie, ponieważ są cudzoziemcami i ponieważ są bezradne, kiedy z różnych powodów zmuszone są żyć z dala od ojczyzny, oddzielone od miłości rodzinnej”.
  4. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
<< powrót
Poprzednia wersja strony >>      Panel administracyjny >>