• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
03 grudnia 2016 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
 1. W drugą niedzielę adwentu rozbrzmiewa wołanie Nawracajcie się, bo bliskie jest Królestwo Niebieskie. To wezwanie do pracy nad sobą. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych o NMP zwanych roratami. W dni powszednie Adwentu sprawujemy je o godz. 7.00. Spowiedź święta codziennie podczas Mszy świętych o 7.00, 7.30 i 18.00. Do czwartku trwa także nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwa nowenny codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się dzisiaj w intencji braci i sióstr z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej możemy wesprzeć ich materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 3. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wyjściu z Katedry, a w tygodniu również w zakrystii kościoła katedralnego są do nabycia świece, kartki świąteczne i opłatek na stół wigilijny.
 4. W piątek 9 grudnia w Warszawie odbędą się obchody 75. rocznicy bitwy o Tobruk. Integralną częścią uroczystości będzie Msza św. w Katedrze Polowej WP o godz. 10.30 w int. poległych oraz żyjących żołnierzy Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich.
 5. W sobotę 10 grudnia o godz. 10.30 odbędzie się uroczysty pogrzeb państwowy płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar – Rajchmana. Pułkownik Ignacy Matuszewski i major Henryk Floyar – Rajchman byli oficerami Wojska Polskiego, którzy we wrześniu 1939 roku, gdy wybuchła II Wojna Światowa, ewakuowali 75 ton złota Banku Polskiego poprzez Rumunię, Turcję i Syrię do Francji, ratując w ten sposób skarb narodowy. Sprowadzenie szczątków i zorganizowanie uroczystości pogrzebowej polskim bohaterom jest realizacją woli oficerów, którzy chcieli, aby ich szczątki powróciły do Polski.
 6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i wielu łask od miłosiernego Boga oraz opieki Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • we wtorek: św. Mikołaj, biskup
 • w środę: św. Ambroży, biskup, patron pszczelarzy
 • w czwartek: Najświętsza Maryja Panna, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia
<< powrót