• MSZE ŚWIĘTE
 • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
 • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
20 listopada 2016 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata stanowi zwieńczenie roku liturgicznego jak również jubileuszowego Roku Świętego Miłosierdzia. Duchowo łączymy się z Papieżem Franciszkiem oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Na zakończenie każdej z Mszy świętych modlimy się dziś aktem zawierzenia Chrystusowi Królowi.
 2. W dzisiejszą niedzielę ok. godz. 19.00, w ramach VI międzynarodowego forum organowego, odbędzie się kolejny koncert. Tym razem w interpretacji utworów takich mistrzów jak: Jan Sebastian Bach, Max Reger czy Nicola Campogrande, usłyszymy włoskiego organistę Giulio Mercati’ego. Zapraszamy do udziału.
 3. We wtorek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W modlitwie chciejmy pamiętać w tym dniu szczególnie o organistach Katedry Polowej WP, panach: Leszku Goreckim i Adamie Hrynkiewiczu, którym już dziś pragniemy serdecznie podziękować za ich ofiarną posługę na rzecz piękna liturgii.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, przez modlitwę i ofiarę, chrześcijanom prześladowanym za wiarę w Iraku. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 1514 złotych. Pieniądze zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie na realizację projektów ratowania prześladowanych dla imienia Chrystusa Irakijczyków.
 5. Rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczniemy kolejny. Hasłem nowego roku są słowa nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Jesteśmy wezwani do świadczenia o Naszym Panu i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
 6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia. Zmarłych polecamy dobroci i Miłosierdziu Boga.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • w poniedziałek: Najświętsza Maryja Panna, z racji wspomnienia Jej Ofiarowania. W tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian;
 • we wtorek: św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
 • w czwartek: święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac i towarzysze. Ponieśli śmierć za wiarę w XVIII w. i XIX w.
<< powrót