• MSZE ŚWIĘTE
  • Dni powszednie: 7:00, 7:30, 18:00
  • Niedziele i Święta: 8:00, 10:00, 12:00, 13:00, 18:00
  • Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
<< powrót
13 listopada 2016 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła
  1. VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który przeżywamy, jest okazją, aby przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę chrześcijanom, przez ofiarę i modlitwę w ich intencji. Zachęcamy do włączenia się w akcję Pokój dla Iraku. Iraccy chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji ich społeczeństwa. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa ich wielki exodus z własnego kraju. Opuszczają go udając się do sąsiedniej Jordanii czy Libanu, a także innych krajów. Żyją tam w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), możemy wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Iraku. SMS-y można wysyłać w okresie od 1.11.2016 do 31.03.2017. Również dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Iraku. Szczegóły prowadzonych przez stowarzyszenie przedsięwzięć można śledzić na stronie internetowej www.pkwp.org. Tam również można znaleźć aktualności z terenów objętych prześladowaniami.
  2. Dziś o godz. 11.00 w Katedrze Polowej WP odbędzie się polsko – niemieckie spotkanie ekumeniczne z okazji Dnia Żałoby Narodowej Niemiec. Natomiast po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00, zapraszamy na koncert galowy pt. „Ojczyzno ma”, z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości w wykonaniu zespołu „The Wellnes Sound”.
  3. W tym tygodniu w Katedrze Polowej WP swoje święta przeżywać będą dwie jednostki wojskowe i służba mundurowa: - we wtorek swoje święto obchodzi Wojskowe Centrum Geograficzne, które jest jednostką organizacyjną, przeznaczoną do realizacji zadań zabezpieczenia geograficznego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Uroczysta Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników jednostki o godz. 9.00, - w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, jednostkę odpowiedzialną m. in. za kształcenie i doskonalenie umiejętności kadry wychowawczej, dowódców oraz pracowników wojska w zakresie kompetencji społecznych, pracy wychowawczej oraz kulturalno-oświatowej, - w piątek o godz. 12.00 Msza św. w int. funkcjonariuszy i pracowników Straży Ochrony Kolei.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
  5. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • w czwartek: św. Elżbieta Węgierska, patronka miłosierdzia chrześcijańskiego
  • w piątek: bł. Karolina Kózkówna; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i godności
<< powrót